Úvod/ Články/ Problémy s hubnutím

Problémy s hubnutím

Publikované: 24/11/2021

Nemůžete zhubnout a často míváte chutě, které Vám kazí veškeré snahy? Ne vždy se jedná o nedostatek vůle!

Spojitost střevního mikrobiomu se sklony k přibírání a obezitě potvrzuje studie, která shrnuje poznatky z přenosu mikrobioty tlustých a hubených myší.

Vědci přenesli mikrobiotu tlustých myší do střev hubených myší a naopak. Výsledkem tohoto pokusu byl pokles váhy u původně tlustějších myší a naopak navýšení váhy u původně hubenějších myší. A to bez dalších změněných podmínek!

Dále bylo zjištěno, že určité druhy bakterií samy o sobě dokážou vydobít z potravy více kalorií než jiné. To znamená, že ze stejného jídla mohou dva odlišní lidé získat více kalorií a energie. Podle toho, zda jejich mikrobiom obývá právě tento typ bakterie. A to není úplně to co chcete, pokud je vaším cílem zhubnout.

Další pastí na cestě za štíhlejší postavou může být přemnožení obecně škodlivějších typů bakterií ve vašem střevě. Tento stav může díky neustálému a velmi silnému nervovému spojení na ose střevo - mozek zapůsobit na vaší náladu a chutě. Už víte, proč vždy když vidíte něco sladkého, tak po tom toužíte? Nemusíte to být Vy, ale Vaše střevní bakterie živící se jednoduchými sacharidy!

Jak tyto nesnáze překonat?

Prvním krokem, který bych v tomto případě doporučila, je mikrobiom test. Jednou z hodnot, které
tato metoda dokáže zjistit, je poměr mezi základními kmeny bakterií.

  • Firmucuties a Bacteroides

Díky této informaci můžete konečně zjistit, zda máte sklony k obezitě a přibírání a hlavně, jak poměr upravit proto, aby pro Vás hubnutí bylo mnohem příjemnější.

Pokud to se svým hubnutím myslíte vážně a chtěli byste v této oblasti nasměrovat, rádi se s vámi domluvíme online konzultaci a navrhneme doporučený postup. V případě zájmu nás kontaktujte ZDE.

Autor

Bc. Daniela Buková

Mým cílem a posláním je šířit informace z oblasti zdravého životního stylu dál mezi veřejnost a zlepšovat tak životy lidí, kteří mají zájem se dle těchto principů řídit.
mikrobiom
„Všechny nemoci začínají ve střevě.“ (Hippokrates, středověk)
© 2023 Váš Mikrobiom. Všechna práva vyhrazena
Developed by MadFox design