Úvod/ Články/ Problémy s akné způsobuje střevní mikrobiom!

Problémy s akné způsobuje střevní mikrobiom!

Publikované: 22/11/2021

Říkáte si, jak moje akné může souviset se zdravím střevního mikrobiomu?

Pokusím se Vám to objasnit. Z praxe musím říct, že problémy s akné řeší opravdu spousta mých klientů a já jsem moc ráda, že jim v tomto ohledu můžu pomoci. Používání různých krémů a mastiček může jistě problém zmírnit, nicméně ve většině případů nevede ke komplexnímu uzdravení. Proč? Protože se tímto způsobem neřeší příčina problému, jen jeho důsledky. Opravdovým důvodem špatné kvality pleti, kůže i nepříjemného akné se nachází uvnitř našeho těla, konkrétně uvnitř našich střev. Střevní mikrobiom je bohatě osídlené místo našeho těla, které má dle posledních výzkumů jednu z nejdůležitějších funkcí vůbec.

Naše střeva mají stejně rozmanitou nervovou síť jako je ta, která se nachází v mozku! Pokud Vás zajímá, jak střevní bakterie ovlivňují náš mozek, přečtěte si tento článek - Osa mozek střevo - jak tyto dva orgány komunikují? Jednotlivé oblasti se od sebe však nedají odtrhnout.

Už Hippokratés prohlásil: „Všechny choroby začínají ve střevech.“

Odborníci dnes tvrdí, že příčinou většiny zdravotních onemocnění od cukrovky, obezity, hormonálních problémů přes úzkosti, deprese až po akné a ekzémy, je střevní nerovnováha (dysbióza střevních bakterií). Principiálně jde o stav, kdy jsou “špatné” bakterie v převaze nad těmi “hodnými”. Jakou funkci v našem těle mají?

  • “Špatné bakterie” produkují toxiny a plyny, způsobují chutě na sladké, přispívají ke vzniku civilizačních onemocnění, oslabují zdraví střevní sliznice, narušují zdravé trávení.
  • “Hodné bakterie” produkují trávicí enzymy, řadu vitamínů a antioxidantů, udržují zdravou střevní sliznici, bojují proti všem patogenním bakteriím a udržují tak silnou imunitu organismu.

Další studie dokazují souvislost mezi akné, psychickými a zažívacími problémy. Akné nelze považovat za nepříjemnou estetickou nedokonalost, jedná se o mnohem závažnější problém. Ptáte se proč je náš střevní mikrobiom v tak otřesném stavu a způsobuje všechny výše zmíněné zdravotní onemocnění? Faktorů, jež ovlivňují zdraví střev, je několik. Zásadní problém vidím v nadměrném užívání léků a to zejména antibiotik, které jsou šílenou genocidou pro všechny živé bakterie. Mezi další faktory patří nadměrná konzumace průmyslově zpracovaných potravin bez živin a vlákniny, dnes už společností běžně akceptovaný každodenní stres v rámci práce i osobních záležitostí, přemíra dezinfekce, škodlivé a toxické látky z prostředí (voda, vzduch, půda). Se zklamáním však musím říct, že jisté faktory v dnešní době opravdu ovlivnit nemůžeme.

Co ale všichni udělat můžeme, je starat se o náš střevní mikrobiom tak, aby mohl plnit všechny své funkce co nejlépe. Jak?

  • Dodáním těch správných a zdraví prospěšných bakterií. Skvělou volbou jsou proto produkty HARMONELO s vysokou koncentrací probiotických kultur ošetřených speciálním metodou tak, aby si zachovaly ten nejvyšší účinek.
  • Úpravou stravovacích návyků
    Více o tom, jakou stravou ne/prospíváte střevnímu mikrobiomu se dočtete zde.

Tímto krokem obnovíme střevní rovnováhu, která se bude postupně projevovat jak na lepším trávení, psychické pohodě, tak i na pleti - ustupujícím AKNÉ.

Zaměřte se na příčinu problému, zbavte se ho nadobro a podpořte tak komplexní zdraví Vašeho těla. V případě, že řešíte problémy s pletí, a akné už dlouhodobě, doporučuji test mikrobiomu.

Autor

Bc. Daniela Buková

Mým cílem a posláním je šířit informace z oblasti zdravého životního stylu dál mezi veřejnost a zlepšovat tak životy lidí, kteří mají zájem se dle těchto principů řídit.
mikrobiom
„Všechny nemoci začínají ve střevě.“ (Hippokrates, středověk)
© 2021 Váš Mikrobiom. Všechna práva vyhrazena
Distributor HARMONELO