Úvod/ Články/ Mikrobiom test - revoluce v identifikaci Vašich zdravotních problémů

Mikrobiom test - revoluce v identifikaci Vašich zdravotních problémů

Publikované: 20/11/2021

Mikrobiom, neboli mikrobiální osídlení Vašich střev, ovlivňuje dle posledních výzkumů spoustu na první pohled nesouvisejících oblastí lidského zdraví.

Zjednodušeně řečeno, střevní mikrobiom osídlují dva druhy bakterií :

 • Zdraví prospěšné bakterie, které nám pomáhají trávit produkcí důležitých enzymů, udržují zdravou střevní sliznici, bojují proti patogenním bakteriím, produkují řadu vitamínů a antioxidantů
 • Zdraví škodlivé neboli patogenní bakterie, produkující toxiny, plyny, vyvolávající chutě na sladké a nezdravé jídlo, narušující zdravé trávení, přispívající k oslabení imunity, problémům s hubnutím či výkyvům nálad

Zásadní je dosažení takzvané “zdravé střevní rovnováhy”. Existuje určitý ideální poměr zdraví škodlivých a patogenních bakterií, který našemu celkovému tělu prospívá. To ale není vše! Každý druh prospěšných bakterií plní ve střevech jinou funkci a pokud je některého druhu nedostatek, lidské tělo strádá.

Nikdy ale neexistoval tak jednoduchý a snadný způsob, jak zjistit stav našeho střevního osídlení. Tohle je opravdu revoluce. Představujeme Vám mikrobiom test!

Mikrobiom test je metoda, která Vám otevře oči a pomůže s odhalením pravé příčiny Vašich zdravotních problémů.

Jaké informace díky mikrobiom testu získáte?

 • Věk Vaší mikrobioty (na kolik let se cítí Vaše střevo)
 • Poměr mezi bakteriálními kmeny Bacteroides a Firmucites (poměr odkrývající Vaše predispozice k obezitě)
 • Zastoupení bakterií rodu Lactobacillus (bakterie zajišťující různé metabolické a imunologické pochody, správné PH ve střevech, snižování propustnosti epitelu či trávení laktózy a vlákniny)
 • Zastoupení bakterií rodu Bifidobacterium (bakterie zajišťující celistvost a nepropustnost střevní sliznice a produkující velice prospěšnou látku butyrát)
 • Celkovou kondici střevního mikrobiomu

Mikrobiom test by pro vás mohl být vhodný, pokud:

 • Máte problémy s trávením různých potravin a chcete si ulevit si od nepříjemných pocitů
 • Dlouhodobě řešíte problémy s akné a i přes řádnou kosmetickou péči nevidíte žádné zlepšení
 • Trpíte na výkyvy nálad a chcete se cítit dobře po psychické stránce
 • Trpíte závažnějšími onemocněními typu Crohnova choroba, ulcerózní kolitida, žaludeční vředy, syndrom dráždivého tračníku či záněty střev a chcete nastolit zdravější střevní rovnováhu
 • Není Vám Vaše zdraví lhostejné a chcete se cítit dobře a vědět přesně, jak střevní mikrobiom dostat do ideálního stavu

Pokud byste chtěli více informací o zmíněné službě, rádi Vám je předáme formou online konzultace. V případě zájmu nám napište zde.

Autor

Bc. Daniela Buková

Mým cílem a posláním je šířit informace z oblasti zdravého životního stylu dál mezi veřejnost a zlepšovat tak životy lidí, kteří mají zájem se dle těchto principů řídit.
mikrobiom
„Všechny nemoci začínají ve střevě.“ (Hippokrates, středověk)
© 2023 Váš Mikrobiom. Všechna práva vyhrazena
Developed by MadFox design