Úvod/ Články/ Ekzémy a vyrážky

Ekzémy a vyrážky

Publikované: 11/12/2021

Ano, i ekzémy a špatná kvalita kůže a pleti může souviset se střevním mikrobiomem.

Mikrobiom je obecně veškeré mikrobiální osídlení střev, z něhož je nejhojněji zastoupen právě mikrobiom střev, vážící v průměru od 1 do 2 kg. Nicméně bakterie a mikroorganismy jsou přítomny na více místech našeho těla. A to zejména na kůži, v ústech, dýchacích cestách a v urogenitálním traktu. 

Bakterie s námi žijí v souladu a my s nimi fungujeme v symbióze až do té doby, než se rovnováha vychýlí směrem k převaze těch patogenních a škodlivých. Jisté množství škodlivých bakteriích v našem těle má svůj význam, nicméně v případě jejich přemnožení nastávají zdravotní problémy. 

Střevní disbióza vede ke zvýšené střevní propustnosti, která následně způsobuje zvýšenou zánětlivosti v těle. Do krevního oběhu se dostávají složky potravy a mikročástic, které nevhodně stimulují náš imunitní systém a tím ho omezují v dalších funkcích. 

A právě zvýšená zánětlivost plynoucí ze střevní dysbiózy se dříve nebo později většinou projeví ve formě akné, ekzémů, výrážek , suché kůže či lupů.

Jelikož tělo funguje jako komplex, osídlení bakterii se promítá do celého těla. 

O svůj kožní mikrobiom doporučujeme pečovat následujícím způsobem:

  • Nepřehánějte to s dezinfekčními prostředky, jelikož tyto produkty účinně zabíjejí jak škodlivé tak prospěšné bakterie. Ty pak nemohou chránit zdraví Vaší kůže
  • Dbejte na kvalitu kosmetických prostředků
  • Zařaďte produkty podporující zdravý střevní mikrobiom
  • Základní produkt obnovující zdravou střevní rovnováhu - PROBIO
  • Produkt na bezi prebiotické rozpustné vlákniny účinně působící na zdraví kůže - VITALITY
Autor

Bc. Daniela Buková

Mým cílem a posláním je šířit informace z oblasti zdravého životního stylu dál mezi veřejnost a zlepšovat tak životy lidí, kteří mají zájem se dle těchto principů řídit.
mikrobiom
„Všechny nemoci začínají ve střevě.“ (Hippokrates, středověk)
© 2023 Váš Mikrobiom. Všechna práva vyhrazena
Developed by MadFox design